CHLOË GRACE MORETZ | ŽIVOTOPIS

22. listopadu 2011 v 14:32 | V. |  ŽIVOTOPIS

Chloë Grace Moretz se narodila 10. února roku 1997 v Atlantě ve státě Georgia, USA. Nyní má na svém kontě již řadu filmů a několik hostujících rolí v seriálech.

Poprvé se před kamerou objevila jako čtyřletá a to ve dvou epizodách seriálu THE GUARDIAN (2001). V roce 2005 její kariéra začala nabírat na obrátkách a její první filmovou rolí bylo ztvárnění Molly ve filmu HEART OF THE BEHOLDER (2005). Následovala menší role mladé Charlie v televizním filmu FAMILY PLAN.

Poté se Chloe objevila jako Chelsea v remaku THE AMITYVILLE HORROR (2005). Tato role byla pro její dosavadní kariéru tou nejdůležitější. Získala ji slávu i uznání filmových kritiků. V roce 2006 se objevila v menších rolích ve filmech BIG MOMMA'S HOUSE 2, ROOM 6 nebo ZOMBIES.

V roce 2007 si také vyzkoušela dabing a to v TV seriálu MY FRIENDS TIGGER & POOH. Téhož roku si zahrála i v seriálu DIRTY SEXY MONEY, kde nabírala zkušenosti aby poté uplatnila svůj mimořádný herecký talent v kritikou uznávaném snímku 500 DAYS OF SUMMER, kde si zahrála mladou Rachel.

V současnosti ji můžeme vidět v superhrdinském filmu KICK-ASS, kde jako úžasná Hit-Girl nakopává zadky všem lotrům, kteří se jí připletou do cesty za její pomstou. Do konce roku se ještě se objevila v rodinné komedii DIARY OF A WIMPY KID a ve filmové podobě světoznámého knižního románu Briana Selznicka THE INVENTION OF HUGO CABRET(premiéru měl v Americe 21.11.2011).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama